Svet-Stranek.cz
BáraNails - manikúra, nehtová modeláž

vietnamská studia:

vietnamská studia

Nehty od Vietnamců

Jejich studia se po celé republice rozrůstají a o zákaznice, které nemají přehled, jaký humus na nehty používají. Lákají na cenu,rychlost i šikovnost, ale to za cenu zdraví rozhodně nestojí.

Pro zisky klidně riskují zdraví svých klientek

Asijská nehtová studia se snaží vydělávat na tom, že porušují zákony i normy. Proto si vesele při modeláži nehtů používají toxický materiál, který je zakázaný v USA i v Evropě. A nezajímá je, jak dalece takový materiál ohrožuje zdraví klientek. Jde jim hlavně o to, jak na nich co nejvíce vydělat. Materiál, který k tomu pořizují, je opravdu mnohonásobně levnější, než materiál profesionálních nehtařek, který obsahuje ethylmetacrylát (EMA).

Odporný smrad takovou látku odhalí

Materiály, se kterými asijští „nehtaři“ pracují, obsahují leptavý a vysoce agresivní methylmetacrylát (MMA), který je typický svým odporným zápachem a tím ho právě prozradí. Pach je nasládlý, nakyslý, připomíná ředidlo a bůhví co ještě. Proto se ne nadarmo tito „nehtaři“ chrání rouškami (přes ně látky dotěla ale stejně proniknou) a Vás to nechají s klidem dýchat! MMA ale poznáte i tím, že látka po vytvrzení získá mléčné zabarvení. Mimo jiné takové nehty rychle žloutnou. Takový akryl je navíc hodně tvrdý, a proto ho odstraňují bruskami, což je další znak, že právě v něm je takový šmejd.

MMA se používá ve stavebnictví

Takový šmejd, co v asijských studiích používají, nemá v nehtové modeláži co dělat. Budete asi překvapená, ale MMA obsažený v akrylátu (mimochodem je výbušný) se používá ve stavebnictví, lepí se s ním lodě, dlaždice nebo se s ním spojují betonové části. A tak je jasné, co to dokáže napáchat s Vaším zdravím.

Od zničení nehtů po rakovinu

Nyní k těm následkům. Všechna ta látka snadno proniká do Vašeho těla. Může způsobit dýchací potíže, podráždění sliznic, nahromadění vody v plicích, jejich otok a spoustu dalších komplikací. MMA také vyvolává alergie, ekzémy, různé kožní vyrážky,dráždí oči, způsobuje neplodnost a podobně. Kromě toho je tu i velké riziko, že MMA způsobí rakovinu. MMA však likviduje i Vaše nehty – ničí nehtovou ploténku, snadno může dojít k zánětlivým onemocněním, plísním i deformaci nehtů i jejich okolí. Navíc vzniklými oděrkami, ke kterým u nich často dochází, mohou prostoupit ty nejrůznější infekce, a pokud nejsou brusky před Vámi dezinfikovány, hrozí i nákaza žloutenkoui HIV (nikdy totiž nemůžete vědět, jaké choroby měla ta dívka, co tam byla před Vámi). Materiál se také vyznačuje vysokou pevností a nižší pružností ato je další problém. Stačí udělat něco neopatrně a o celý umělý i vlastní nehet můžete přijít, což je hrozně bolestivé. Za pár stovek můžete tedy přijít „jen“o své nehty, nebo si své zdraví totálně zničit. Smutné a šílené…