Svet-Stranek.cz
BáraNails - manikúra, nehtová modeláž

jak žít s umělými nehty:

jak žít s umělými nehty

Prvních pár hodin po modeláži, někdy i celý den můžete mít pocit, že jsou Vaše nehty příliš dlouhé a máte necitlivé prsty.
Při vaší první návštěvě (aplikaci) doporučuji tzv. "přirozenou délku nehtu" přibližně 3-4 mm délky volného okraje - špiček nehtu, zaručuje delší spokojenost a větší pravděpodobnost dlouhé trvanlivosti "umělých nehtu".
Materiály, které se nanáší na vlastní nehet jsou vysoce kvalitní - neagresivní umělá hmota. V žádném případě se žádná její složka do lidského organismu nedostane. Je šetrná vůči nehtům.

...Ale i umělá hmota se dá neopatrným zacházením poškodit - vnašem případě zlomit. Nedělejte věci zbrkle, Vaše pohyby rukou by měly být elegantní.

Proto dávejte POZOR především: 

  • při velkém úklidu použijte gumové rukavice s bavl. vložkou, např.na mytí okenních rámů
  • při razantním ždímání hadru na podlahu nebo prádla
  • na intenzivní tlak, opět při úklidu
  • vyhněte se častému či dlouhému namáčení umělých nehtů
  • naučte se brát veškeré věci plochou prstů (bříšky) a NE špičkami nehtů
  • při otevírání a zavírání šuplíků, dveří a skříní, využijte klouby prstů
  • při sbírání drobných mincí, předmětů, otevírání řetízků, uzávěrů náušnic - najděte si jiný systém či požádejte přítele
  • při vyndávání předmětů z kapes úzkých sukní a kalhot - svléknout a vysypat
  • na používání nehtů při obouvání - použijte obouvátko, na to bylo vynalezeno
  • nikdy nezkracujte gelové a akrylové nehty kleštičkami či nůžkami! Používejte vždy pouze pilník

 

 

Samozřejmě veškeré tyto informace jsou všeobecným doporučením,doporučuji přizpůsobit své chování délce Vašich nehtů. Na dlouhé nehty budetemuset být opatrnější a více dbát na tato doporučení, při kratších nehtechnebudete muset tolik kontrolovat, co s  nimi děláte.Mýty o umělých nehtech

Modelovací materiály ničí přírodní nehty!
Materiály na modeláž nehtů existují už od 60. let 19. století. Od té doby prošly náročným chemickým vývojem a mnoha různými testy. Co může nehty opravdu zničit, je spíše neodborný zásah manikérky. Proto,vždy spolupracujte s manikérkou. Říkejte, že je Vám něco nepříjemné, či cítíte bolest při její práci.

Moje nehty pod modelovací hmotou "nedýchají"!
Nehty nedýchají! Když nehty odrůstají, vysychají a mohou měnit svůj tvar. Když se nehty potáhnout modelovací hmotou, nehty nevysychají a proto jsou i pružnější.

Pod umělým nehtem vzniká plíseň!
Plíseň vzniká pod umělými nehty pouze pokud si nehet mechanicky poškodíte a mezi přírodním nehtem a modelovací vrstvou vznikne vzduchová bublina, do které se může nabrat voda (např. při mytí rukou). Následně se pak ve vlhkém prostředí vytvoří plíseň.

Umělé nehty vydrží všechno!
Nehty potažené umělým materiálem vydrží hodně, ale občas se může stát, že nehtíky jednoduše nevydrží Vaše nároky. Zkrátka je důležité myslet na to, kam své ruce dáváme. Je třeba promyslet, jak provádět některé činnosti, aby nebyly nehty nijak ohroženy (např. při bowlingu).

Když mám umělé nehty, musím je mít dlouhé!
Omyl-nehty nemusíte mít vůbec dlouhé, stačí i krátké. Je důležité, abyste se vesvých nových nehtech cítila dobře.


Správná volba materiálu

Váš nehtový designer by Vám měl položit několik zásadních otázek, které mu pomůžou ke správné volbě materiálu a to:

- Jaké vykonáváte povolání a jak trávíte volný čas – jinými slovy jak budete umělé nehty zatěžovat.

- Znát Váš současný zdravotní stav, zda netrpíte nějakou nemocí (třeba onemocnění štítné žlázy trvanlivost modeláže ovlivňuje).

UPOZORNĚNÍ:  Na nehtovou modeláž může mít vliv i dočasné užívání antibiotik. Ekzémy a alergie sice přímo neovlivní to, jak budou umělé nehty držet, ale je důležité o nich vědět. Všeobecně platí, že lidé trpící ekzémy jsou alergici a proto je lepší provést nejprve modeláž jednoho nehtu a ověřit si, zda klientka nemá alergickou reakci na zvolený materiál.

- Zda užíváte hormonální antikoncepci, těhotenství, atd..

- Pokud jste měla v minulosti umělé nehty (z jakých materiálu) a jaké s nimi máte zkušenosti.


Nejdůležitější je samozřejmě analýza Vašich přírodních nehtů.

Pokud máte nehty měkké, mají tendenci se loupat nebo lámat, přiklonila bych se spíše k akrylové či akrygelové modeláži. 

Na zdravé, silné a tvrdé nehty bych aplikovala gelovou modeláž.

I umělá hmota se dá neopatrným zacházením poškodit - v našem případě zlomit. Nedělejte věci zbrkle, Vaše pohyby rukou by měly být elegantní...